اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان

اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان، متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو اغلب درخواست گواهی نامه ایزو ارزان و سریع را دارند. مهمترین مسئله درخواست کنندگان گواهینامه ایزو، خرید ایزو معتبر در سریعترین زمان ممکن می باشد. به دلیل عدم اطلاعات کافی متقاضیان در مورد نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو همچنین اعتبار سنجی مرجع صدور ایزو، اغلب متقاضیان هزینه های بالایی جهت خرید گواهی نامه ایزو پرداخت می کنند.

در مقاله اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان سعی شده تمامی جوانب احتیاط برای خرید ایزو مکتوب شود، که متقاضیان با مطالعه دقیق مقاله می توانند انتخاب درست تری نسبت به خرید گواهینامه ISO داشته باشند.

مباحث بررسی شده توسط مقاله، اهداف سازمان ها از اخذ گواهینامه ایزو، مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه ایزو، انتخاب درست نهاد صادر کننده ایزو، اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان و در نهایت اطلاعات جامع در مورد اعتبار گواهینامه ایزو می باشد.

اخذ گواهینامه ایزو:

اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان، امروزه با توجه به مشکلات اقتصادی شرکت ها، سازمان ها حتی کسب و کار کوچک، متقاضیان به فکر خرید گواهی نامه ایزو افتادند تا در سریع ترین زمان ممکن و با بودجه کمتری، گواهینامه ایزو اخذ نمایند.

اخذ گواهینامه ایزو برای شرکت ها جزو کالاهای لوکس حساب می شود که می توانند با تهیه گواهی نامه ISO اهداف تجاری خود را دنبال کنند. سالیانه نه چندان دور شرکت های کمتری در بحث بازرسی و صدور گواهینامه ایزو فعالیت می کردند. لذا با توجه به تعداد کم اینگونه شرکت ها و نبود بازار رقابتی، نهاد های صادر کننده سطح سخت گیری بیشتری نسبت به سازمان متقاضی داشتند تا گواهینامه ایزو را صادر کنند.

متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو ابتدا باید الزامات استاندارد سازمان بین المللی ISO را رعایت می کردند، سپس حسابرسی و بعد در صورت تایید ممیز گواهینامه ایزو صادر می شود. بنابراین سازمان ها مجبور بودند هزینه بیشتر و مدت زمان بیشتری صرف گرفتن گواهینامه ایزو نمایند.

این امر باعث شد شرکت های کمتری جهت اخذ گواهینامه ایزو اقدام نمایند. با رشد بیش از حد مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو، بازار رقابتی بین نهاد های صادر کننده ایجاد شد و نهاد های صادر کننده گواهی ایزو بیشماری به وجود آمد. لذا شرکت ها و به طور کلی متقاضیان بیشتری ترغیب شدند گواهینامه ایزو اخذ نمایند تا بتوانند راحت تر به بازار های داخلی و بین المللی وارد شوند و مزیت رقابتی ایجاد نمایند.

 

اخذ-گواهینامه-ایزو

اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان:

اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان توسط نهاد های صدور گواهینامه ایزو یی صادر می شود که طی این چند سال اخیر به وجود آمده اند. مراجع صدور گواهینامه ایزو در حقیقت بدون پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو همچنین بدون برنامه ممیزی، برای شرکت های متقاضی گواهینامه ایزو صادر می کنند. در حقیقت متقاضیان اخذ ایزو اقدام به خرید ایزو می کنند. زمانی که متقاضی اخذ ایزو توسط موتور جستجوگر گوگل سرچ می کند، اخذ گواهینامه ایزو، گوگل سایت های بیشماری را که در این حوزه فعالیت می کنند نشان می دهد. زمانی که متقاضی با هر یک از این شرکت ها ارتباط برقرار می کند، تماما اعلام می کنند گواهینامه ایزو معتبر صادر می کنند، و نکته مهم اینکه هر یک هزینه ای متفاوت برای اخذ گواهینامه ایزو درخواست می کنند.

برخی از نهاد های صدور پا را فراتر گذاشته خود را به عنوان شرکت تایید شده توسط وزارت خانه های معتبر اعلام می کنند. مثلا مجموعه ای اعلام می کند تحت نظارت وزارت صنایع و معادن می باشد، یا اینکه مجموعه ادعا می کند تحت نظارت سازمان استاندارد ایران اقدام به صدور گواهینامه ایزو معتبر می کند.

حال متقاضیان سر در گم شده که از چه شرکتی و با چه هزینه ای گواهی نامه ISO تهیه کنند. برای بررسی این موضوع بهتر است متقاضیان اهداف خود را از اخذ گواهینامه ایزو مشخص کنند.

اخذ گواهینامه ایزو، اهداف:

طی مقاله بالا ذکر شد که متقاضیان بیشتر دنبال اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان هستند. گواهی نامه ایزو به یک برگه کاغذ لوکس یا به نوعی تبدیل به کالای لوکس شده، به جهت اینکه شرکت ها، سازمان ها، پیمانکاران حتی مدیران صنایع کوچک و کسب و کارهای کوچکتر گواهینامه ایزو اخذ می کنند، تا اهداف تجاری خود را دنبال کنند.

اولین نکته ای که برای دریافت گواهی نامه ایزو باید توجه داشته باشیم اینکه هدف و استراتژی از اخذ گواهینامه ایزو چیست؟ شرکت های پیمانکاری جهت حضور در مناقصه به گواهینامه ایزو نیاز دارند، لذا دنبال مراجعی هستند که، گواهینامه ایزو مورد تایید برای مناقصه اخذ نمایند. شرکت های تولید کننده کالا و شرکت های بازرگانی دنبال گواهینامه ایزو معتبر هستند تا بتوانند مزیت رقابتی در بازار های بین المللی برای خود ایجاد کنند.

سازمان های دولتی برای اینکه بتوانند اعتبار سنجی سالیانه خود را که  توسط سازمان بالادستی انجام می شود، با موفقیت طی کنند، دنبال نهاد هایی معتبر صدور گواهینامه ایزو هستند. مدیران کسب و کارهای کوچک به جهت بعد برندینگ و تبلیغاتی خود اقدام به اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان می کنند. برای اینگونه مدیران کسب و کار اعتبار و استعلام گواهینامه ایزو اخذ شده خیلی حائز اهمیت نیست، صرفا نیاز به یک برگه کاغذ دارند تا بتوانند از جنبه های تبلیغاتی و جذب مشتری آن استفاده کنند.

دسته کمتری از سازمان ها، موسسات و شرکت ها هستند که اهداف خود از گرفتن گواهینامه ایزو را ارتقاء سطح سازمانی همچنین بهبود فرآیند سازمانی عنوان می کنند. اینگونه شرکت ها قبل از نوع اعتبار نهاد صادر کننده درخواست پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو سپس اخذ گواهینامه را دارند. لذا باید بدانند که نوع پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو نیز بسیار متفاوت است.

تشخیص نهاد صادر کننده ایزو معتبر:

اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان درخواست متقاضیان است منتها حتما تمامی این متقاضیان درخواست دارند از یه مرجع معتبر گواهینامه اخذ نمایند. لذا مهمترین چالش متقاضیان در این مرحله انتخاب نهاد صادر کننده ایزو است.

شرکت های بیشماری در زمینه صدور ایزو فعالیت می کنند، برخی از این شرکت ها دارای اعتبار بین المللی هستند و برخی دیگر که تعداد بیشماری هستند دارای اعتبار داخلی و فاقد اعتبار بین المللی هستند. بنابراین برای اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان مهم است که بدانید از چه مرجعی و با چه هزینه ای گواهینامه ایزو اخذ نمایید.

طی مقالات قبلی به کرات در مورد شرکت های صادر کننده ایزو در ایران توضیح داده شد، که برای مطالعه این مقلات و دیدن فیلم های آموزشی می توانید به سایت هوداک سیستم فرتاک / منو مقالات مفید / سپس شرکت های گواهی دهنده ایزو در ایران مراجعه کنید.

توسط مقاله اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان توضیحات مختصری در مورد تشخیص نهاد صادر کننده ایزو معتبر مکتوب می کنیم. نهاد صادر کننده گواهی نامه ایزو اختصارا CB نام برده می شود، CB ها باید مورد تایید سازمان کشور های خودشان باشند. مثلا سازمان استاندارد معرفی شده ایران،مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) معرفی می شود، سپس NACI نهاد های صادر کننده گواهینامه ایزو را در سایت خودش معرفی می کند. نکته مهم اینکه سازمان استاندارد باید مورد تایید انجمن بین المللی IAF قرار گیرد و توسط این انجمن معرفی شود.

طی چند سال اخیر نهاد های صادر کننده گواهی ایزو یی به وجود آمده که ادعا می کنند گواهینامه ایزو تحت نظارت ASCB صادر می کنند. ASCB سایت معتبر و مورد تایید سازمان استاندارد ایزو نیست، بلکه سایت ASCB توسط خود ایرانی ها به وجود آمده و گواهینامه های قابل استعلام در سایت ASCB اعتبار بین المللی ندارند.

متاسفانه متقاضیان بیشماری تماس می گیرند و اعلام می کنند هزینه بالایی پرداخت کرده تا گواهینامه در سایت ASCB استعلام و رجیستری شود، غافل از اینکه فریب افراد سودجو را خورده و سایت ASCB اعتبار بین المللی ندارد.

گواهینامه-ایزو-معتبر
گواهی نامه ایزو سریع و ارزان:

برای اخذ گواهینامه ایزو هزینه بالایی پرداخت نکنید، چنانچه تقاضای اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان را دارید با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی ایران گوا هارتباط برقرار نمایید. مرکز ایران گواه نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو نیست، بلکه مشاوره و کارسازی جهت اخذ گواهینامه ایزو در مرکز ایران گواه انجام می شود.

متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان قبل از انجام هر اقدامی بابت خرید ایزو بهتر است ابتدا با یک مشاور ایزو صادق صحبت نمایند، لذا بهتر است ابتدا به ما اعتماد کنید. شرکت هایی که عنوان می کنند مورد تایید وزارت صنایع معادن، مورد تایید سازمان استاندارد انگلستان، آلمان، کانادا یا ASCB و غیره هستند، جزو آن دسته از مراجعی هستند که، می توانید اقدام به اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان نمایید.

هزینه خرید ایزو از این شرکت ها بسیار پایین است، گواهینامه ایزو صادر شده توسط این شرکت های متاسفانه در برخی از موضوعات اعتبار داشته و حتی گواهینامه ایزو صادر شده خارج از ایران هم اعتبار دارد. بنابراین کمترین هزینه جهت اخذ گواهینامه ایزو را از مجموعه ایران گواه استعلام کنید.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان:

مدارک مورد نیاز برای گرفتن گواهینامه ایزو اولین سوال متقاضیان اخذ گواهی نامه ایزو می باشد. چنانچه درخواست اخذ گواهینامه سریع و ارزان را دارید برای اخذ گواهینامه به مدارک خاصی نیاز ندارید. صرفا بر اساس تکمیل فرم درخواست ایزو، ارسال اساسنامه و لوگو برند خود، می توانید برای شرکت گواهینامه ایزو دریافت کنید.

اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان توسط نهاد های صادر کننده ایزو که به صورت خصوصی فعالیت می کنند امکان پذیر می باشد.

برخی متقاضیان درخواست دارند مستندات ایزو را داشته باشند و بعد گواهینامه ایزو دریافت کنند. در حقیقت دسترسی به مستندات استاندارد ایزو جهت اعتبار سنجی سازمان توسط مجموعه دیگری درخواست می گردد. جهت دسترسی به مستندات استاندارد ایزو متقاضیان باید وارد سایت هوداک سیستم فرتاک شده سپس در صفحه اصلی قسمت مستندات گواهینامه ها و دسترسی به مستندات کلیک نموده و اقدام به دانلود مستندات استاندارد نمایند.

چنانچه از مجموعه ایران گواه گواهینامه ایزو اخذ نمایید لوح فشرده ای حاوی سه هزار صفحه مستندات مربوط به سازمان متقاضی همراه با گواهینامه ها دریافت می کنید.

تعداد کمی از سازمان ها قبل از اخذ گواهینامه ایزو نیاز دارند پیاده سازی الزامات ایزو انجام شود سپس ممیزی و بعد گواهینامه ایزو دریافت نمایند. اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان موضوع درخواست اینگونه سازمان ها نیست، بلکه نیاز به گواهی نامه ایزو معتبر دارند. قبل از اینکه قدمی برای استقرار الزامات ایزو توسط سازمان درخواست کننده برداشته شود، بهتر است ابتدا استراتژی و اهداف سازمانی مشخص شود. سپس نقشه استقرار الزامات ایزو بر اساس اهداف سازمانی بررسی و تکمیل گردد.

 

مدارک-لازم-جهت-اخذ-گواهینامه-ایزو
خلاصه مطلب اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان:

اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان درخواست تعداد بیشماری از شرکت ها مخصوصا شرکت های پیمانکاری است. نهادهای صادر کننده گواهینامه ایزو ارزان عموما اعتبار بین المللی ندارند. شرکت هایی که عنوان می کنند تحت عنوان ASCB، انگلستان، آلمان، ایران کانادا، IAFCB و غیره گواهینامه ایزو صادر می کنند، جزو این دسته می باشند.

اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان هزینه بالایی برای سازمان های متقاضی ندارد، لذا جهت خرید ایزو می توانید توسط مرکز مشاوره ایران گواه اقدام نمایید.

شرکت ها برای اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان نیاز به مدارک خاصی ندارند، صرفا تکمیل فرم درخواست که حاوی اطلاعات شرکت متقاضی می باشد، کفایت موضوع می کند.

اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان نیاز به پیاده سازی، مستند سازی و ممیزی ندارد، حتی برخی از گواهینامه های صادر شده توسط برخی نهاد های صادر کننده اعتبار داخلی و اعتبار بین المللی دارند.

بیشتر بخوانیم:

HSEPLAN چیست ؟

اخذ گواهینامه ایزو معتبر و ارزان

 

برچسب ها: اخذ گواهینامه ایزو سریع و ارزان، اخذ گواهی نامه ایزو، اخذ گواهینامه ایزو، اخذ گواهی نامه ISO، نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو، اعتبار سنجی مرجع صادر کننده ایزو، خرید ایزو، پیاده سازی الزامات ایزو

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button02146135223