اخذ ایزو معتبر

اخذ-ایزو-معتبر

اخذ ایزو معتبر

اخذ ایزو معتبر همچنین نحوه تشخیص گواهینامه ایزو معتبر چالش برانگیزترین موضوع برای متقاضیان می باشد. شرکت ها، موسسات، سازمان ها همچنین مشتریان استاندارد ایزو با توجه به هزینه ای که انجام می دهند انتظار دارند گواهینامه ایزو معتبر دریافت کنند. بنابراین نحوه تشخیص گواهینامه ایزو معتبر جزو مهمترین سوالات متقاضیان می باشد که برخی از آنها توسط موتور جستجوگر گوگل سرچ می کنند.

برخی از متقاضیان که عموما شرکت های پیمانکاری هستند هزینه های پایینی جهت صدور گواهینامه ایزو پرداخت می کنند. فلذا با توجه به فرآیندی چند روزه که طی می شود تا دریافت گواهینامه ایزو همچنین هزینه پرداخت شده بابت اخذ گواهینامه ایزو، متوجه می شوند گواهینامه ایزو معتبر دریافت نکرده اند. ولی برخی از سازمان ها و شرکت های بازرگانی عنوان می کنند جهت پیاده سازی اقدام کرده و ممیزی شده اند، منتها گواهینامه صادر شده ایزو فیک بوده و اعتبار بین المللی ندارد. عموما این متقاضیان هزینه های بالایی جهت دریافت گواهینامه ایزو هزینه می کنند ولی به دلیل عدم اطلاعات کافی در مورد تشخیص گواهینامه ایزو معتبر، اقدام به اخذ گواهینامه ایزو فیک می کنند.

مقاله اخذ ایزو معتبر توسط گروه فنی ایران گواه مکتوب شده جهت ارائه اطلاعات به متقاضیان جهت تشخیص اخذ گواهینامه ایزو معتبر. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نحوه تشخیص اخذ ایزو معتبر:

متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو به طور کلی دو دسته تقسیم می شوند، برخی از شرکت ها که عموما پیمانکاری هستند برای حضور در مناقصه نیاز به اخذ فوری گواهینامه ایزو دارند. و سازمان های معتبر همچنین شرکت های بازرگانی بزرگ جهت مراودات کاری خود نیاز به اخذ ایزو معتبر دارند. حال اینکه نحوه تشخیص ایزو معتبر از گواهینامه ایزو فیک چگونه است.

مرجع صدور گواهینامه ایزو اصطلاحا Certification Body (مرجع صدور گواهینامه) یا اختصارا CB نامیده می شود. بنابراین تمامی نهادهای صادر کننده گواهینامه ایزو خود را به اسم CB معرفی می کنند. CB های بیشماری در ایران با عناوین و برندهای مختلفی به وجود آمده که عموما اعلام می شود، اخذ ایزو معتبر توسط کشور انگلستان، آلمان، کانادا یا ایتالیا امکان پذیر می باشد. برخی از این CB ها توسط مراکر معتبر تاییدیه دریافت کرده و مجوز صدور گواهینامه ایزو را دریافت کرده اند.

بنابراین CB هایی که در ایران اقدام به صدور گواهینامه ایزو می کنند به دو دسته CB های خصوصی و CB های معتبر دسته بندی می شوند. حال اینکه اعتبار سنجی CB ها چگونه انجام می شود و نحوه تشخیص گواهینامه ایزو معتبر چگونه است.

ISO ایزوچیست و چگونه می توان ایزو گرفت
CB های خصوصی:

اغلب شرکت هایی که در داخل ایران به عنوان صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر خود را معرفی می کنند، فیک هستند و گواهینامه صادر شده فاقد اعتبار بین المللی است. این CB ها با انواع برندهای صادر کننده گواهینامه از کشور انگلستان، آلمان، کانادا یا ایتالیا توسط خود ایرانی ها ساخته پرداخته شده و گواهینامه ایزو صادر می کنند. برخی از این برندها برای اینکه خود را ساختارمند کنند یک سایت پشتیبان به نام ASCB ایجاد کرده و عنوان می کنند گواهینامه در این سایت استعلام می شود. در حالی که این سایت هم توسط خود همین شرکت ها به وجود آمده است.

متقاضیان اخذ ایزو معتبر توسط موتور جستجوگر گوگل دنبال شرکت هایی هستند که بتوانند با کمترین هزینه و در مدت زمان کوتاه اقدام به اخذ گواهینامه ایزو معتبر نمایند. زمانی که در گوگل سرچ می کنند اخذ گواهینامه ایزو، گوگل شرکت های بیشماری را نمایش می دهد. برخی از این شرکت ها خود را در گوگل Advertise می کنند تا در نتایج سرچ بالاتر از همه نمایش داده شوند. زمانیکه متقاضی اخذ ایزو معتبر با این شرکت ها ارتباط برقرار می کنند، مشاوران این شرکت ها سعی می کنند از عدم اطلاعات متقاضیان سوء استفاده کنند و گواهینامه ایزو فیک را به اسم گواهینامه ایزو معتبر به فروش برسانند.

عموما هزینه های بالایی به عنوان اینکه ما برای شما مستند سازی و پیاده سازی می کنیم، یا اینکه باید الزامات استاندارد ایزو برای شما اجرایی شود و ممیزی شوید از متقاضی اخذ ایزو معتبر مطالبه می کنند. در صورتیکه بر اساس استاندارد ISO 17020 هیچگونه مجوز برای صدور گواهینامه دریافت نکرده و مجوز حسابرسی از شرکت ها را ندارند.

گواهینامه صادر شده توسط CB های خصوصی به هیچ عنوان اعتبار بین المللی ندارد، ولی گواهینامه ها برای داخل ایران جهت مناقصات تایید می شود. نکته مهم اینکه تمامی این گواهینامه که توسط CB های خصوصی صادر می شود در سایتی که خود مرجع صدور ایزو اعلام می کند رجیستری (رهگیری) می شود و دارای کد رجیستری می باشد.

متقاضیان می توانند با کمترین هزینه و در مدت زمان کوتاه اقدام به اخذ گواهینامه ایزو فوری توسط مجموعه ایران گواه نمایند.

اخذ ایزو معتبر از CB های اصلی:

همانطور که در بالا عنوان شد مرجع صدور ایزو به دو دسته CB خصوصی و CB معتبر تقسیم بندی می شوند. در مورد اعتبار CB های خصوصی توضیحات مختصری داده شد و برای کسب اطلاعات بیشتر به دیگر مقالات سایت مراجعه نمایید یا با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید.

اغلب متقاضیان درخواست اخذ ایزو معتبر دارند و سوال می پرسند نحوه تشخیص گواهینامه ایزو معتبر چگونه است؟ لذا به ادامه مقاله توجه کنید.

نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو CB نامیده می شود، CB ها باید مجوز حسابرسی و صدور گواهینامه ایزو را براساس دستورالعمل های بین المللی (ISO 17020) باید دریافت کرده باشند. گواهینامه ایزو 17020 توسط نهاد اعتبار دهنده بین المللی صادر می شود که اختصارا AB نامیده می شوند. AB ها عموما سازمان استاندارد کشورها هستند که توسط انجمن اعتبار دهنده بین المللی IAF مشخص می شوند.

بنابراین متقاضیان اخذ ایزو معتبر برای بررسی نحوه تشخیص گواهینامه ایزو معتبر باید ابتدا وارد سایت IAF شوند. سپس اطلاعات به دست آورند  مرجع صدور گواهینامه ایزو تحت اعتبار کدام کشور گواهینامه ایزو را صادر می کند. فلذا مراجعه کنند به سایت AB که توسط IAF معرفی شده، بعد نام مرجع صدور ایزو را سرچ کنند. چنانچه AB مرجع صدور را تایید کند، گواهینامه ایزو دریافت شده معتبر است و اگر تایید نکند گواهینامه ایزو دریافت شده فیک می باشد.

موضوع بعدی برای نحوه تشخیص گواهینامه ایزو معتبر اینکه گواهینامه ایزو باید توسط خود سایت IAF بعد از صدور قابل ردیابی و رجیستری باشد. در آخر اینکه گواهینامه ایزو باید دارای دو لوگو انجمن اعتبار دهنده IAF و سازمان اعتبار دهنده به CB باشد.

اخذ ایزو فوری و ارزان
بیشتر بخوانیم:

CB های مورد تایید در ایران

اخذ گواهینامه ایزو معتبر و ارزان

 

برچسب ها: اخذ ایزو معتبر، نحوه تشخیص گواهینامه ایزو معتبر، اخذ گواهینامه ایزو معتبر، CB، AB، گواهینامه ایزو معتبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button02146135223