تشخیص گواهینامه ایزو جعلی

تشخیص گواهینامه ایزو جعلی

تشخیص گواهی نامه ایزو جعلی

تشخیص گواهینامه ایزو جعلی از گواهی نامه ISO اصلی یا بین المللی چالش بسیاری از متقاضیان است.ممکن است برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که نحوه تشخیص گواهینامه ایزو جعلی چگونه است. شما با مطالعه این مقاله می توانید به راحتی گواهینامه ایزو جعلی و فیک را از گواهینامه ایزو اصلی و بین المللی تشخیص دهید.

برخی از بند ها و موضوعات مقاله تشخیص گواهینامه ایزو جعلی ممکن است برای شما تعجب برانگیز باشد. ما سعی کرده ایم با مستندات در این مقاله اثبات نماییم که اغلب مراجع صدور گواهینامه ایزو در ایران، گواهی نامه ایزو فیک صادر می کنند. چنانچه بعد از مطالعه مقاله سوال یا ابهامی برای شما به وجود آمده باشد می توانید با با همکاران فنی گروه ایران گواه ارتباط برقرار نمایید.

نحوه تشخیص گواهینامه ایزو جعلی (فیک):

طی مقالات قبلی بسیار در مورد مرجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی و راه های شناسایی مرجع صدور گواهینامه ایزو اصلی صحبت شده است. شما می توانید برای تشخیص مرجع صدور گواهینامه ایزو اصلی به مقاله نحوه شناسایی گواهینامه ایزو معتبر مراجعه نمایید. در این مقاله می خواهیم به راه های نحوه تشخیص گواهینامه ایزو جعلی به پردازیم. اینکه مراجع صدور چگونه و با استفاده از چه کلمات و مدارکی ممکن است خدمات خود را بین المللی جلوه دهند.

اولین موضوعی که مرجع صدور گواهینامه ایزو جعلی (فیک، تقلبی) معمولاً به آن می پردازد خود را به عنوان CB مورد تایید ASCB معرفی می کند. عموماً ادعا می کنند ASCB بزرگترین مرکز رسمی خصوصی در اتحادیه اروپا است!!!
آیا سازمان استاندارد سازی بین المللی ISO مرکزی به عنوان اتحادیه اروپا افتتاح کرده و نام آن را ASCB گذاشته؟؟

نکته جالب اینکه سازمان اعتبار دهنده ASCB را به عنوان AB معتبر در اتحادیه اروپا معرفی می کنند!!!

مراجع صدور گواهینامه ایزو که نام ASCB را به عنوان بزرگترین نهاد معتبر خصوصی جهان اعلام می کنند و اعلام می کنند که از سال 1995 در دورست انگلستان فعال شده، آیا اطلاعات فنی ندارند؟ یا اینکه می خواهند از عدم اطلاعات متقاضیان سوء استفاده کنند؟

ISO-9001

زمانی که به سایت های آنها مراجعه می کنیم مشاهده می شود در مقالات خود اعلام کرده که CB های معتبر باید توسط AB معتبر ASCB یا IAF تایید صلاحیت بشوند!!!

این یعنی اینکه اصلی ترین مرجع اعتبارسنجی در دنیا (IAF) را در کنار سایت جعلی و فیک ASCB گذاشته اند. در برخی از موارد مشاهده شده که اعلام می کنند که مرجع صدور گواهینامه ایزو باید توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت جهت خدمات مشاوره مدیریت و کیفیت تایید شود و یک برگه هم ارسال می کنند.

اما نحوه تشخیص گواهینامه ایزو جعلی چگونه است.

مرجع صدور گواهینامه ایزو که اصطلاحاً CB نامیده می شود باید توسط سازمان اعتبار دهنده کشور خود تایید شود. اغلب شرکت های صادر کننده گواهینامه ایزو اعلام می کنند گواهینامه تحت اعتبار IAF، ASCB و یا هر مجموعه دیگری صادر می شود. برای اینکه متوجه شوید مرجع اعتبار دهنده به CB چه مجموعه ای است، فقط کافی است وارد سایت WWW.IAF.NU شوید.

بنابراین برای شناسایی مرکز اعتبار دهنده معتبر به مرجع صدور گواهینامه ISO باید به سایت IAF مراجعه نمایید. ممکن است شما اطلاعات فنی کافی برای استعلام مرجع صدور ایزو معتبر نداشته باشید. مسیر کوتاه تر و معتبر دیگری وجود دارد که به آن می پردازیم.

اعلام شد که انجمن اعتبار دهنده IAF اولین و تنها ترین مرجع اعتبار دهنده به مرجع صدور گواهینامه ISO است. بنابراین وارد سایت https://www.iafcertsearch.org/ شوید و در قسمت منو ها روی منو Certification Bodies کلیک کنید. در اینجا فقط کافی است شما نام مرجع صدور ایزو را شناسایی کرده باشید.

در سایت WWW.IAFCERTSEARCH.ORG  مرجع صدور ایزو معتبر زیادی (حدود 1219)، معرفی شده است. فقط کافی است نام مرجع صادر کننده ایزو را شناسایی کنید. اگر مرجع صدور ایزو توسط سایت IAF تایید شد یعنی مرجع صدور اعتبار بین المللی دارد و اگر تایید نشد یعنی مرجع صدور ایزو جعلی است.

شما به راحتی می توانید تشخیص گواهینامه ایزو جعلی را به صورت مستند بررسی کنید. بنابراین به راحتی می توانید متوجه شوید مرجع صدور اصلی است یا جعلی.

قبل از دریافت ایزو شما باید سایت رجیستری گواهینامه ایزو صادر شده را هم چک کنید. متاسفانه برخی از مشاوران سایت های مشابه به سایت اصلی در گوگل ایجاد می کنند و ادعا می کنند شما از مرجع اصلی گواهینامه ایزو دریافت کرده اید. این درحالی است که پس از صدور ایزو، گواهینامه ایزو در سایت جعلی استعلام می شود.

نحوه-تشخیص-گواهینامه-ایزو-جعلی
آیا گواهینامه های ایزو جعلی صادر شده اعتبار دارند؟

تا اینجای مقاله نحوه تشخیص گواهینامه ایزو جعلی را بررسی کردیم. اما سوال به وجود می آید که آیا گواهینامه های ایزو جعلی صادر شده قابلیت استعلام، رهگیری یا رجیستری دارند؟ و اینکه این گواهینامه ها اعتبار دارند؟

اغلب درخواست کنندگان گواهینامه ایزو شرکت های پیمانکاری هستند که برای حضور در مناقصه اقدام به دریافت ایزو می کنند. برای این درخواست کنندگان دو موضوع خیلی مهم است. اول اینکه با کمترین قیمت و در مدت زمان کوتاه گواهینامه ایزو را دریافت کنند و دومین موضوع تایید شدن گواهینامه توسط سازمان مناقصه گر است.

گواهی نامه ایزو صادر شده توسط نهادهای اعتبار دهنده خصوصی توسط سایت ایجاد شده استعلام می گردد. بنابراین ممکن است این گواهینامه ها توسط دستگاه اجرایی تایید شود. از لحاظ اعتبار سنجی به دلیل اینکه گواهینامه ها قابل استعلام می باشد دارای اعتبار حداقلی می باشد ولی به هیچ عنوان اعتبار بین المللی ندارد.

چنانچه سازمان شما به دلیل زمان اندک نیاز به دریافت ایزو جهت حضور در مناقصه را دارد شما می توانید توسط ما تمامی مستندات استاندارد درخواستی را دریافت کنید. ارائه مستندات ایزو رایگان بوده و بابت ارائه مستندات مبلغی از متقاضیان دریافت نمی شود. چنانچه نیاز به دریافت گواهینامه ISO از مراجع خصوصی را دارید می توانید با همکاران مرکز ارتباط برقرار نمایید تا شما را راهنمایی کنند.

ما به شما پیشنهاد می کنیم گواهی نامه ایزو معتبر را دریافت کنید. شرکت ایران گواه می تواند مسیر دریافت ایزو معتبر را برای شما هموار نماید و در مدت زمان کوتاهی گواهینامه ISO را دریافت می کنید. با توجه به قیمت های اعلام شده در بازار برای صدور گواهینامه ایزو جعلی، شما می توانید با همان هزینه گواهینامه ایزو بین المللی را دریافت کنید.

پس با ما برای دریافت ایزو معتبر در ارتباط باشید.

Call Now Button02146135223