استاندارد E & P چیست

استاندارد E & P  چیست

استاندارد E & P  چیست، آنچه شرکت های اکتشاف و تولید از استاندارد جدید کیفیت ISO برای بخش نفت و گاز دریافت می کنند Exploration & Production اختصارا E & P نامیده می شود. استاندارد مدیریت کیفیت اصلاح شده مخصوص بخش ISO برای صنعت نفت و گاز و با آن نوشته شده است. استاندارد مدیریت کیفیت اصلاح شده مخصوص بخش ISO برای صنعت نفت و گاز و با آن نوشته شده است. این پست وبلاگ به آنچه استاندارد برای شرکت های اکتشاف و تولید ارائه می دهد ، می پردازد.

در ماه مه صنعت BS EN ISO 29001: 2020 صنایع نفت ، پتروشیمی و گاز طبیعی – سیستم های مدیریت کیفیت خاص بخش – الزامات سازمان های عرضه کننده کالا و خدمات را منتشر کردیم. این یک استاندارد مدیریت کیفیت برای صنعت نفت و گاز است ، اما چه کاری می تواند برای شرکت های E&P انجام دهد؟

 

اکتشاف و تولید (E&P) چیست؟

یک شرکت اکتشاف و تولید (E&P) در یک بخش خاص در صنعت نفت و گاز است. اکتشاف و تولید اولین مرحله تولید انرژی است که شامل جستجو و استخراج نفت و گاز است. یک شرکت E&P مواد اولیه مورد استفاده در تجارت انرژی را پیدا و استخراج می کند. با این حال ، شرکتهای E&P به طور معمول تصفیه یا تولید انرژی نمی کنند بلکه صرفاً مواد خام را پیدا می کنند و استخراج می کنند تا در فرآیند تولید به سایر شرکتهای نفتی حمل شود.

استاندارد E & P  چیست، به واقع استاندارد E & P راه و روش استاندارد جهت استخراج مواد اولیه نفت و گاز را بیان می کند. جهت تدوین استاندارد از استاندارد ایزو 29001 همچنین استاندار ایزو 9001 کمک گرفته شده. اکتشاف و تولید اولین مرحله تولید انرژی است که شامل جستجو و استخراج نفت و گاز طبیعی است.

 

درک اکتشاف و تولید (E&P):

اکتشاف و تولید (E&P) به عنوان بخش بالادستی صنعت نفت و گاز شناخته می شود که شامل مراحل جستجو ، اکتشاف ، حفاری و استخراج است. بخش E&P اولین بخش از فرآیند تولید نفت و گاز است. شرکتهای این بخش در درجه اول بر روی مکان یابی و استخراج کالاها از زمین متمرکز شده اند.

دارندگان منابع و مجریان E & Ps با پیمانکاران مختلفی مانند پیمانکاران تهیه و ساخت مهندسی (EPC) و همچنین با شرکای سرمایه گذاری مشترک و شرکت های خدمات میادین نفت کار می کنند. در فرآیند مکان یابی و استخراج نفت و گاز ، E & Ps همچنین زیرساخت هایی را ایجاد می کند و مقادیر زیادی از داده های تحلیلی را جمع آوری می کند. روند اکتشاف و تولید نفت و گاز به طور معمول شامل چهار مرحله است که در زیر شرح داده شده است.

 

استاندارد E & P  چیست:

استاندارد مدیریت کیفیت اصلاح شده مخصوص بخش ISO برای صنعت نفت و گاز و با آن نوشته شده است. این پست وبلاگ به آنچه استاندارد برای شرکت های اکتشاف و تولید ارائه می دهد ، می پردازد.

در ماه مه صنعت BS EN ISO 29001: 2020 صنایع نفت ، پتروشیمی و گاز طبیعی – سیستم های مدیریت کیفیت خاص بخش – الزامات سازمان های عرضه کننده کالا و خدمات را منتشر کردیم. این یک استاندارد مدیریت کیفیت برای صنعت نفت و گاز است ، اما چه کاری می تواند برای شرکت های E&P انجام دهد؟

خوب ، برای شروع ، آنها می توانند اطمینان داشته باشند که سند مربوط به آنها و عملکرد آنها است. هدف E&P استاندارد  کردن رویکرد بخش برای مشخصات زنجیره تأمین است.

 

الزامات استاندارد E & P  چیست:

BS EN ISO 29001 خود الزامات ، راهنمایی ها و ابزارهایی را برای کمک به سازمان ها در اجرای فرایندهای مدیریت کیفیت تعیین می کند که هدف آن کاهش ریسک عملیاتی و بهبود انگیزه در کل مشاغل و زنجیره تأمین آن است.

همانطور که گفته شد ، BS EN ISO 29001 همچنین از ساختار سطح بالای ISO 9001 پیروی می کند. این بدان معنی است که با سایر استانداردهای مدرن سیستم های مدیریت ISO سازگار است. همچنین از سازمان می خواهد تا تأکید بسیار بیشتری بر شناسایی و مدیریت ریسک های مرتبط با فعالیت ها ، فرایندها و بازده ها داشته باشند. این امر به دلیل سطح بالایی از خطر مرتبط با فعالیت آنها ، برای شرکتهای E&P بسیار مهم است. استاندارد E&P از پیمانکار می خواهد تمرکز خود را به سمت مکان هایی که بیشترین درصد ریسک وجود دارد متمرکز نماید.

 

هدف از اخذ گواهینامه E&P:

اخذ گواهینامه E&P برای پیمانکاران حوزه نفت و گاز، E & P باعث پیشرفت عملیاتی از طریق تجارت و زنجیره تأمین آن خواهد شد، زیرا وضوح و درک بیشتری از آنچه که همه انجام می دهند ایجاد می کند. این ارتباطات بهبود یافته ای را به همراه دارد که تنها یک نتیجه آن تصمیم گیری بهتر است. استاندارد E & P همچنین کارایی عملیاتی را کاهش می دهد که باعث کاهش ضایعات می شود ، هم از نظر مواد و هم از نظر زمان. و همانطور که اشاره شد ، استاندارد هر سازمانی را به ارزیابی خطرات و فرصتهای مرتبط با زمینه و اهداف خود سوق می دهد ، به شما این امکان را می دهد که ریسکهای حساب شده و آگاهانه تری را بپذیرید و همچنین فرصتهایی را که ارزش پیگیری دارد ، شناسایی کنید. در همین حال ، الزامات و راهنمایی های بخش شامل بهترین روش های بخش و فرآیندهای مدیریت ریسک بخشی است.

 

E&P چیست:

متقاضیان اخذ گواهی نامه E & P اغلب شرکت های پیمانکار فعال در حوزه حفاری نفت و گاز همانن شرکت حفاری نفت و گاز شمال می باشد. استاندارد E & P  چیست توسط متقاضیان در موتور جستجو گر WWW.GOOGLE.COM  سرچ می گردد. مرکز مشاوره ایران گواه مرجع کارسازی و ثبت و صدور گواهینامه E & P می باشد، لذا متقاضیان می توانند توسط مرکز مشاوره ایران گواه گواهی نامه E &P معتبر دریافت نمایند.

مهمترین مزایای اخذ گواهینامه ISO همین طور اخذ گواهینامه E&P توسط مرکز ایران گواه، سرعت عمل بالا جهت صدور گواهینامه ایزو، پرداخت کمترین هزینه برای گرفتن گواهینامه های شرکت های نفت و گاز همانند گواهینامه E&P، پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو رایگان.

 

بیشتر بخوانیم:

از کجا گواهینامه ایزو معتبر بگیریم

شرکت هایی که گواهینامه ایزو معتبر صادر می کنند

پیمایش به بالا
02146135223